You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Member
Ezan duası
اللَّهُمَّ رَبَّ هَذِهِ الدَّعْوَةِ التَّامَّةِ وَالصَّلاَةِ الْقَائِمَةِ آتِ مُحَمَّدًا الْوَسِيلَةَ وَالْفَضِيلَةَ وَابْعَثْهُ مَقَامًا مَحْمُودًا الَّذِى وَعَدْتَه
Allahumme rabbe hâzihî'd-da'veti't-tâmmeh, ve's-salâti'l kâimeh, âti Muhammeden'il vesîlete ve'l-fadîlete, ve'b'ashu mekamen Mahmûden ellezi veadteh.
Not: Kütüb-ü Sitte olarak bildiğimiz sahih sayılan kaynaklarda “Ve’d-deracete’r refîa(te)" ifadesine yer verilmemiştir. Bu ilavenin kaynağının zayıf olduğu düşünüldüğünden ilave edilmemiştir.
Ezan Duası Anlamı
Allâh'ım! Ey bu tam dâvetin, (okunan ezânın) ve kılınan namazın mukaddes Rabbi. Muhammed (s.a.v.)'e vesîleyi ve fazîleti ihsan et ve O'nu, vaat buyurmuş olduğun Makâm-ı Muhmûd'a eriştir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İlmi Dua - Dini Rehberiniz sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.